Czy telefon po kontakcie z cieczą można przywrócić do pełnej sprawności?

Posted on 12 lipca 2017 · Posted in Bez kategorii

Współpracując z firmami w zakresie skupu telefonów komórkowych, często natrafiamy na urządzenia, które nie nadają się do użytku z powodu wcześniejszego kontaktu z cieczą.

Usterki tego typu najczęściej kończą się wymianą telefonu, ponieważ przywrócenie takiego urządzenia do stanu używalności jest niezwykle trudne, kluczowy jest czas naszej reakcji od momentu kontaktu aparatu z cieczą.

Istnieje kilka sposobów na ratunek takiego telefonu, żaden z nich oczywiście nie gwarantuje sukcesu, natomiast w przypadku zalania telefonu nie mamy wiele do stracenia.

Przede wszystkim natychmiast powinniśmy odłączyć baterię od aparatu, wyciągnąć kartę sim oraz w miarę możliwości ściągnąć obudowę i próbować w naturalny sposób osuszyć telefon, najlepiej zostawić go w nasłonecznionym miejscu, istnieją również opinie iż zanurzenie telefonu w naczyniu z ryżem pomoże pozbyć się wilgoci z urządzenia, jednak jest to ryzykowne ponieważ może to zanieczyścić poszczególne komponenty telefonu.

Musimy uzbroić się w cierpliwość, nie wolno uruchamiać telefonów zbyt wcześnie, najlepiej odczekać minumium 48h, aby cała woda która dostała się do wnętrza naszego telefonu miał wystarczająco dużo czasu by odparować.

Oczywiście nie gwarantuje to sukcesu, często takie urządzenia nie udaje się uratować jednak jest to działanie które może przywrócić telefon do stanu używalności.