Dlaczego telefony tak szybko tracą swoją wartość?

Posted on 24 lipca 2017 · Posted in Bez kategorii
Obecnie na rynku smartfonów i telefonów komórkowych obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój branży który trwa już od kilku lat, z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej użytkowników tego typu urządzeń, coraz to nowi producenci, pozornie nie związani z branżą GSM decydują się wejście na ten rynek, a znane tuzy rynku telefonii komórkowej w każdym miesiącu wypuszczają kolejne modele smartfonów.

To bogactwo rynku, ilość telefonów jakie użytkownik może wybrać wpływa na spadające ceny smartfonów, szacuje się, iż w niektórych przypadkach telefon po kilku miesiącach od premiery warty jest połowę, lub mniej swojej pierwotnej ceny.

Oczywiście w przypadku flagowych modeli topowych producentów jak np. Apple czy Samsung, tendencja spadkowa nie jest taka gwałtowna, wynika to z zastosowania najlepszej jakości komponentów oraz najnowocześniejszych funkcji.

Wniosek jest jeden, za spadkami cen kryję się rozwój branży, a na rozwoju tego segmentu w głównej mierze skorzystają użytkownicy telefonów komórkowych.