Recykling telefonów w firmach

Posted on 3 sierpnia 2017 · Posted in Bez kategorii

Obecnie na polskim rynku coraz częściej spotykamy przedsiębiorstwa wyposażone najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny w tym znacznej części w telefony komórkowe które wymienia się średnio co dwa lata.

Co dwa lata pojawią się również kwestia, zagospodarowania zużytego sprzętu telefonicznego, a coraz większa świadomość społeczna w kwestii ekologii doprowadziła do sytuacji, w której firmy decydują się na recykling bądź refabrykacje telefonów komórkowych. Wpływa to pozytywnie na wizerunek przedsiębiorstwa wśród konsumentów oraz partnerów biznesowych.
Należy pamiętać, iż odpady elektroniczne nadające się tylko do utylizacji są dużo tańsze niż towar przeznaczony do recyklingu i refabrykacji, szczególnie w dużych firmach i korporacjach gdzie spotykamy tysiące firmowych telefonów komórkowych, przedsiębiorstwa decydują się na właśnie ten wariant z kwestii ekonomicznych.
Szacuję się iż obecnie 2 na 3 firmy decydują się na ten nowatorski sposób zagospodarowania zużytych telefonów komórkowych a tendencja na rynku jest wzrostowa.